Перспективная модель национальной Экономики Беларуси.

                                                                                                                Прес-реліз

                                                                                                                        

 

Презентація генерального плану розвитку міста Дніпропетровська

(концепція генплану до 2026 року)

 

Генеральні плани міст – це містобудівна документація, за якою проводиться розвиток, забудова та реконструкція міських територій.

Перший генплан м. Катеринослава був підставою для закладення міста       на пл. Жовтневій (пл. Соборній) та створення просп. Карла Маркса (просп. Катеринославського). Автором цього генплану був відомий архітектор – Іван Старов. За 250 років місто розбудувалося відповідно до цілої череди генеральних планів, тому можливе казати, що забудова м. Дніпропетровську цілком планова, як під час закладення, так і тепер.

Останні три генеральних плани створювались у Київському інституті “Г ипроград ” – зараз Державному інституті з проектування міст “Дніпромісто”, директором якого є найвідомий у країні та зарубіжжі арх. Білокінь Ю. М. (до речі – дніпропетровець), головним архітектором проекту є Лопатюк М. О.

Останній генплан був затверджений у 1992 році, він діє на період до 2010 року, однак на цей час не повністю відповідає економічно-політичному стану у країні. Робота над корегуванням генерального плану міста розпочато у 2002 році, у березні-квітні 2005 року було розглянуто та узгоджено I етап генплану.

У II-ий етап, крім містобудівних задач, увійшло визначення меж історичних ареалів міста. Цю наукову роботу виконано Державним науково-дослідним інститутом теорії та історії архітектури та містобудування, керівник авторського колективу – Андрущенко М. П. (автор декілька книг про Дніпропетровськ).